close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 sierpnia 2017

  W ramach wizyty konsul generalny Andrzej Chodkiewicz spotkał się z gubernatorem obwodu pskowskiego Andriejem Turczakiem, przedstawicielami władzy lokalnej oraz szefami instytucji kulturalnych i naukowych.

   

  Podczas pobytu w Pskowie, 17 sierpnia konsul generalny spotkał się z prezydentem miasta Iwanem Cecerskim. Podczas spotkania rozmówcy podkreślili fakt, że wizyta odbywa się w 15. rocznicę nawiązania stosunków partnerskich pomiędzy Pskowem i Białymstokiem. Zwrócono uwagę na konieczność podtrzymywania i wzmacniania kontaktów między miastami, szczególnie w dziedzinie nauki i szkolnictwa. Iwan Cecerski zachęcił również do promowania wśród polskich przedsiębiorców strefy przemysłowej Moglino pod Pskowem.

   

   

  W ramach pobytu w obwodzie pskowskim konsul generalny Chodkiewicz spotkał się również z przewodniczącym Izby Handlowej obwodu pskowskiego Władimirem Zubowem, prorektorem Pskowskiego Uniwersytetu Państwowego Władimirem Andrejewem oraz dyrektorem państwowego muzeum-rezerwatu Jurijem Kisielowem, z którym rozmawiał o możliwości współpracy z polskimi muzeami.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: